Op de website van de Belastingdienst staat het volgende bericht.
´Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) heeft geoordeeld dat de bezwaren tegen de pseudo-eindheffing hoog loon (crisisheffing) ongegrond zijn. Eerder kwam de Hoge Raad tot hetzelfde oordeel. Bezwaren tegen de crisisheffing die met een vaststellingsovereenkomst zijn aangehouden, gaan wij nu afhandelen.
Het EHRM heeft op 7 december 2017 in 3 zaken, waarvan 2 proefprocedures, uitspraak gedaan (kenmerknummer 46184/16). Het Hof heeft de bezwaren tegen de crisisheffing afgewezen. Het Hof vond de crisisheffing niet in strijd met het antidiscriminatiebeginsel (artikel 14 EVRM) en niet in strijd met het beginsel van het ongestoorde recht op eigendom (artikel 1 Eerste Protocol bij het EVRM).
De Hoge Raad had de bezwaren tegen de crisisheffing al in een eerdere proefprocedure, op 29 januari 2016, ongegrond verklaard (zaaknummer 15/03090). Hiermee zijn de bezwaren tegen de crisisheffing in proefprocedures door de hoogste rechters beoordeeld en afgewezen.
Wat betekent dit voor u?
Hebt u bezwaar gemaakt tegen de crisisheffing en daarna een vaststellingsovereenkomst gesloten? Dan krijgt u binnenkort een brief van ons over de afhandeling van uw bezwaar. Zoals afgesproken in de vaststellingsovereenkomst zijn de uitspraken in de proefprocedures leidend voor onze beslissing op uw bezwaar.
Hebt u eind februari 2018 nog geen brief van ons gehad, bel ons dan op 0800 – 0543. Of stuur een mail naar crisisheffing@belastingdienst.nl. Zet in ieder geval uw loonheffingennummer in de mail of houd dit bij de hand als u belt.´
Bron: de Belastingdienst